Klientide arvamused ja hinnangud
Kogenud spetsialistid tagavad usaldusväärse abi tsiviil-, haldus- ja äriõiguses.
Soovitused ja kasulikud nõuanded
1. Dokumentide korrektne koostamine
Dokumentide koostamisel jälgige, et kõik olulised detailid oleksid selgelt välja toodud. Ebakorrektselt vormistatud lepingud ja avaldused võivad hiljem põhjustada probleeme. Vajadusel konsulteerige meie juristidega, et tagada õigusalane täpsus.
2. Ennetage vaidlusi
Paljusid õiguslikke probleeme saab vältida, kui olete ettevaatlik ja kaalutlev. Kontrollige kõikide lepingute tingimusi enne allkirjastamist ning mõistke oma õigusi ja kohustusi. Kui midagi tundub ebaselge, küsige nõu professionaalilt.
3. Õiguste kaitsmine kohtus ja kohtuväliselt
Kui leiate end õigusvaidluse keskelt, dokumenteerige kõik seotud asjaolud ja koguge tõendeid. Hea ettevalmistus suurendab teie võimalusi edukaks tulemuseks. Meie kogenud juristid aitavad teil koostada strateegia ja esindavad teid vajadusel kohtus.
4. Võlgade haldamine ja sissenõudmine
Kui teil on tekkinud probleeme võlgade sissenõudmisega, on oluline tegutseda kiiresti. Meie spetsialistid aitavad teil koostada korrektsed nõuded ja vajadusel esindavad teid võlgnikuga suhtlemisel või kohtumenetluses.
5. Kliendi õigused lepingutes
Veenduge, et kõik lepingud, milles osalete, sisaldaksid selgelt määratletud õigusi ja kohustusi. Lepingust tulenevate õiguste mittetäitmine võib põhjustada kahjusid, mida oleks võimalik vältida õigeaegse nõustamise abil.
6. Ettevõtte asutamine ja juriidilised toimingud
Kui plaanite äri alustada, pöörake tähelepanu ettevõtte asutamisdokumentidele ja seadusandlusele. Pakume juriidilist tuge nii äriühingute asutamisel kui ka nende igapäevaste toimingute juures.
7. Isikliku elu juriidilised küsimused
Perekonnaõigusega seotud teemad, nagu abieluvaralepingud, pärimisasjad ja lahutused, nõuavad põhjalikku tähelepanu. Meie juristid pakuvad delikaatset ja professionaalset abi nende küsimuste lahendamisel.
8. Haldusmenetlused ja suhtlus ametiasutustega
Kui vajate abi suhtlemisel riigi või kohaliku omavalitsuse ametiasutustega, oleme teie jaoks olemas. Aitame koostada avaldusi, taotlusi ja esindame teid haldusvaidlustes.
9. Õiguste kaitse tarbijana
Kui leiate, et teie tarbijaõigusi on rikutud, on oluline teada, kuidas oma õigusi kaitsta. Meie meeskond aitab teil koostada kaebusi ja esindab teid tarbijavaidlustes.
10. Õiguslik ennetus kui investeering
Õiguslik ennetus säästab aega, raha ja närve. Regulaarne juriidiline nõustamine aitab ennetada suuremaid probleeme ning tagab meelerahu nii eraelus kui ka ärivaldkonnas.
11. Hoidke dokumendid korras
Olge hoolikas oma juriidiliste dokumentide hoidmisel. Lepingud, arved, kinnituskirjad ja muud tõendid võivad olla olulised, kui tekib vaidlusi või peate tõestama oma õigusi. Soovitame säilitada need nii füüsiliselt kui ka digitaalsetes formaatides.
12. Jälgige seadusemuudatusi
Seadused ja määrused võivad aja jooksul muutuda. Veenduge, et olete kursis muudatustega, mis võivad mõjutada teie õigusi või kohustusi, olgu need seotud maksustamise, tööõiguse või muude valdkondadega. Vajadusel küsige nõu meie juristidelt.
13. Ärge viivitage õigusalase abi küsimisega
Õigusprobleemid kipuvad aja jooksul keerulisemaks muutuma. Kui märkate võimalikke probleeme, võtke kohe ühendust meie spetsialistidega. Varajane sekkumine võib sageli ära hoida kulukaid kohtuvaidlusi või muid ebameeldivaid tagajärgi.
14. Kaitske oma konfidentsiaalsust
Õigusvaidluste ja lepingute arutamisel ärge jagage liigset infot kolmandate isikutega. Konfidentsiaalsus on oluline, et kaitsta oma positsiooni ja vältida võimalikke väärarusaamu. Meie juristid tagavad alati täieliku konfidentsiaalsuse.
15. Valmistuge kohtumenetluseks hoolikalt
Kui olete seotud kohtuvaidlusega, koguge ja esitage kõik vajalikud tõendid selgelt ja korrektselt. Edu kohtumenetluses sõltub sageli detailidest, millele algul ei pruugi tähelepanu pöörata. Meie meeskond aitab teil ette valmistuda ja vajadusel esindab teid kohtus.
16. Tuvastage notariteenus vajalikel hetkedel
Eestis on teatud toimingud, näiteks kinnisvara ost-müük, abieluvaralepingu sõlmimine või testamentide tõestamine, seadusega nõutud notari juures. Konsulteerige meiega, et mõista, millal notari poole pöörduda.
17. Kontrollige kaasomandi õigusi
Kui olete seotud kaasomandiga, näiteks korteriühistus või ühise kinnisvara omandamisel, mõistke oma õigusi ja kohustusi. Õigeaegne nõustamine aitab vältida hilisemaid vaidlusi.
18. Pärimise ja testamendi planeerimine
Eestis kehtib seadusjärgne pärimiskord, kuid soovitame koostada selge ja kehtiva testamendi, et tagada vara jaotamine vastavalt teie soovidele. Meie juristid aitavad testamendi koostamisel ning pärimisvaidluste lahendamisel.
19. Reguleerige suuline kokkulepe kirjalikult
Eesti seaduste järgi on teatud tehingud kehtivad ka suuliselt, kuid alati on mõistlik need vormistada kirjalikult. Näiteks lepingute puhul aitab kirjalik dokument vältida tõlgendamisprobleeme ja tõendada osapoolte kokkulepet.
20. Korteriühistu õigused ja kohustused
Eesti korteriomandi- ja korteriühistuseadus reguleerib ühistute tegevust. Kui teil on küsimusi või probleeme korteriühistu juhtimise või otsustega, saame aidata nende lahendamisel.
21. Arvestage maksuseadustega
Eestis on oluline järgida kehtivaid maksuseadusi, sealhulgas tulumaksu, käibemaksu ja muud kohustused. Eriti ettevõtjatel tasub lasta meie juristidel üle vaadata maksudega seotud dokumentatsioon, et vältida vigu.
22. Ettevõtte töölepingud ja personalipoliitika
Eesti töölepingu seadus on töötajate ja tööandjate vahelise suhte alus. Veenduge, et kõik lepingud oleksid seaduslikud ning töötajate õigused tagatud. Meie juristid aitavad koostada korrektseid töölepinguid ja lahendada töövaidlusi.
23. Avalduste ja taotluste korrektne esitamine ametiasutustele
Ametlikke avaldusi või taotlusi esitada on tihti seotud kindlate nõuetega. Näiteks haldusmenetluses on tähtajad ja vormistamisreeglid väga olulised. Meie abi tagab, et kõik dokumendid vastavad nõuetele ja jõuavad õigeaegselt adressaadini.
24. Kontrollige üürilepingud enne allkirjastamist
Üürilepinguid reguleerib Eestis võlaõigusseadus. Lepingus peab olema selgelt määratletud üürisumma, lepingu kestus ja tingimused. Lepingutingimused, mis on seadusega vastuolus, võivad hiljem põhjustada probleeme.
25. Jälgige võlgnike maksejõuetuse olukorda
Kui tegelete võlgnikega, on oluline olla teadlik nende maksejõuetuse staatusest ja õigustest võla sissenõudmisel. Pankrotimenetluste ja täitemenetluste nõuetekohane järgimine tagab, et teie nõuded saavad arvestatud.
26. Sõlmige abieluvaraleping vara kaitseks
Abielu sõlmimisel kehtib Eestis vaikimisi varaühisuse režiim, mis tähendab, et abielu jooksul soetatud vara kuulub mõlemale poolele ühiselt. Kui soovite oma vara selgelt eraldada, soovitame sõlmida abieluvaralepingu, mis reguleerib, kuidas vara jagatakse abielu ajal ja lahutuse korral.
27. Lapsed ja hooldusõigus pärast lahkuminekut
Eesti seaduste järgi on mõlemal vanemal pärast lahutust või kooselu lõppemist võrdne hooldusõigus. Kui tekivad vaidlused laste elukoha, suhtluskorra või ülalpidamiskohustuse üle, aitame saavutada kokkuleppe või vajadusel esindame teid kohtus.
28. Pange paika vabaabielu varaõiguslikud kokkulepped
Eestis ei ole vabaabielu automaatselt seaduslikult reguleeritud, mistõttu võib varaliste vaidluste korral tekkida keerulisi olukordi. Soovitame koostada kirjalikud kokkulepped, et määratleda selgelt kummagi poole õigused ja kohustused vabaabielu lõppemise korral.
29. Planeerige ja dokumenteerige pärandivara jagamine
Perekonna vara jaotamine pärimise korral võib põhjustada pingeid. Koostage testament, et tagada vara jaotamine teie soovidele vastavalt. Kui pärimine toimub seadusjärgselt, aitame teil mõista pärimisseaduse põhimõtteid ja vältida vaidlusi.
30. Kaaluge lapse elatise suuruse täpset arvestamist
Eestis on vanematel kohustus maksta lapsele elatist, mille minimaalne suurus on seotud riikliku miinimumpalgaga. Samas võib elatise suurus varieeruda vastavalt lapse tegelikele vajadustele ja vanema maksevõimele. Meie juristid aitavad leida mõistliku lahenduse elatise määramiseks ja esindavad teid vaidluste korral.
Nõuanded perekonnaasjades
1. Probleem: Vara jagamisega seotud konfliktid lahkumineku korral
Paljud paarid, olgu abielus või vabaabielus, ei mõtle vara jagamisele enne, kui suhe lõppeb. See põhjustab tihti pikki ja emotsionaalselt kurnavaid vaidlusi.
Nõuanne:
- Abielu korral: Soovitame sõlmida abieluvaralepingu, mis määratleb selgelt, milline vara kuulub kellele ja kuidas see jagatakse.
- Vabaabielu korral: Koostage kirjalik kokkulepe olulise vara kohta, näiteks kinnisvara või auto, et vältida hilisemaid vaidlusi.
- Kui kokkuleppele ei jõuta, aitab meie büroo teid vara jagamise menetluses ja esindab kohtuvaidlustes.
2. Probleem: Laste hooldusõiguse vaidlused
Pärast lahutust või kooselu lõppu tekivad sageli probleemid laste elukoha, hooldusõiguse ja suhtluskorra osas. See võib kahjustada nii vanemate suhteid kui ka lapse heaolu.
Nõuanne:
- Püüdke jõuda kokkuleppele lapse parimates huvides. Meie juristid saavad aidata vahendamisega, et saavutada mõlemale poolele vastuvõetav lahendus.
- Kui kokkulepet ei saavutata, saab hooldusõiguse küsimuse lahendada kohus. Aitame koostada vajalikud dokumendid ja esindame teid kohtus lapse huvide kaitsmiseks.
3. Probleem: Ühisvara kasutamise küsimused suhte ajal
Ühisvara, näiteks kinnisvara või pangakonto kasutamine, võib suhte jooksul tekitada pingeid, eriti kui kulud ja vastutus ei ole selgelt jagatud.
Nõuanne:
- Seadke sisse selged reeglid ühiste kulude ja vara kasutamise kohta. Näiteks võib koostada lihtsa kirjaliku kokkuleppe, kuidas ühiseid rahalisi kohustusi jagatakse.
- Kui olete kogenud rahalise väärkohtlemise või ühisvara ebaõiget kasutamist, võtke ühendust meie bürooga, et leida seaduslikud lahendused.
4. Probleem: Partnerite vahelised suulised kokkulepped
Suulised kokkulepped võivad tihti viia arusaamatusteni, eriti kui puuduvad selged kirjalikud tõendid. See kehtib nii igapäevaste finantsotsuste kui ka suuremate varaliste kokkulepete korral.
Nõuanne:
- Muutke kõik olulised kokkulepped kirjalikeks. Näiteks kui teete suuremaid investeeringuid koos, näiteks kodu remont või ühine äri, koostage vastavad kirjalikud dokumendid.
- Vajadusel aitame koostada lepingud, mis on selged ja õiguslikult kehtivad.
5. Probleem: Konfliktid vabaabielu seadusliku kaitse puudumise tõttu
Eestis puudub vabaabielu puhul automaatne õiguslik kaitse, mis tähendab, et suhte lõppedes ei ole osapooltel seaduslikke õigusi vara jagamisel või ülalpidamisel.
Nõuanne:
- Kaaluge kooselu ajal varaliste õiguste selget reguleerimist läbi kokkulepete. Näiteks võite vormistada notariaalse lepingu, mis määrab vara jagamise põhimõtted suhte lõppemisel.
- Kui tekib vaidlus, aitab meie büroo esindada teie huve ja saavutada parima võimaliku lahenduse kohtu või läbirääkimiste teel.
Kogenud juristid, kes kaitsevad teie õigusi perekonnaasjades ja muudes õigusvaldkondades
City Õigusbüroo – kogenud spetsialistid, kes pakuvad usaldusväärset ja professionaalset õigusnõustamist perekonna-, tsiviil-, haldus- ja äriõiguse valdkondades.
Meie prioriteet on klientide õiguste kaitse ja nende huvide esindamine, sealhulgas:
- Õigused perekonnaasjades: hooldusõigus, suhtluskord, elatis ja vara jagamine abielu või kooselu lõppedes.
- Õigused pärimisõiguses: pärandi vastuvõtmine ja jagamine, testamendiga seotud küsimused.
- Õigused tsiviilõiguses: lepingute sõlmimine, täitmine ja vaidluste lahendamine.
- Õigused haldusõiguses: suhete reguleerimine riigi ja kohalike omavalitsustega.
- Õigused äriõiguses: ettevõtete asutamine, lepingud ja ärivaidlused.
Usaldage meie kogemusi ja professionaalsust – oleme teie kindel partner, et leida igas olukorras parim lahendus.
Võtke ühendust meie asjatundlike juristidega
City Õigusbüroo – usaldusväärne õigusabi tsiviil-, haldus- ja äriõiguses. Meie spetsialistid kaitsevad teie huve. Rahulolu garanteeritud. Võtke ühendust asjatundliku õigusnõu saamiseks.